OKNA DRUTEX - RABAT 10% - dotyczy systemów okiennych i tarasowych Iglo ENERGY Promocja trwa do 23.04.2023
Okna, drzwi, bramy, rolety

Oferta

Rolety zewnętrzne


Rolety budowlane aluminiowe

Rolety aluminiowe cieszą się od wielu lat dużą popularnością ze względu na prostotę montażu w nowym, jak i istniejącym budownictwie. Planując budowę nowoczesnego, bezpiecznego i energooszczędnego domu możecie Państwo zdecydować się na dodatkowe zamknięcie otworów budynku w postaci rolet.

Proponujemy system rolet zewnętrznych z aluminium, produkowanych w oparciu o materiały renomowanych firm niemieckich. Rolety montowane są z różnych względów : zabezpieczenie przed włamaniem, regulacji naświetlenia, izolacji cieplnej i oszczędności energii, ochrony przed zapyleniem i spojrzeniami osób niepowołanych, a także ze względów estetycznych.
Proponujemy typ rolet i system montażu odpowiedni do warunków budowlanych i architektonicznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kilku typu rolet i rodzajów pancerzy w szerokiej gamie kolorów.
 
Sposoby montażu rolet zewnętrznych:
 
  • standard - roleta montowana do muru (elewacji) budynku. Praktycznie w każdych warunkach można zastosować ten wariant. Należy zwrócić uwagę na doszczelnienie skrzynki - bowiem między murem a kasetą może pojawić się woda.
  • standardowa roleta aluminiowa zamontowana do ramy okiennej. Skrzynka jest widoczna od wewnątrz pomieszczenia - wchodzi w światło szyby. Dobrze izoluje termicznie i akustycznie.
  • nadproże w kształcie litery "L". Ten wariant wymaga uzgodnień z projektantem i wykonawcą. Można zastosować skrzynkę standardową lub "pod tynk". Dobre rozwiązanie w naszych warunkach klimatycznych.
  • kaseta styropianowa-RKS. Tę wersję montażu należy uwzględniać na etapie projektowania budynku, najpóźniej w trakcie stawiania ścian. To typ rolet, gdzie skrzynka wykonana jest z twardego styropianu, osadzona pod nadprożem i wraz z nim zalewana, tworzy część muru. To rozwiązanie daje możliwość zamontowania elementów napędu i pancerzy w dowolnym terminie. Od zewnątrz skrzynkę należy pokryć tynkiem (ewentualnie innym rodzajem elewacji). Z zewnątrz widoczny tylko pancerz (i lub) prowadnice. Pokrywa rewizyjna instalowana od środka.
Aktualności


Tour de Pologne UCI World Tour

Tour de Pologne UCI World Tour

Jubileuszowy 80 Tour de Pologne UCI World Tour

Czytaj więcej
Drzwi aluminiowe DRUTEX MB-79N SI+ ( RABAT - 30%)

Drzwi aluminiowe DRUTEX MB-79N SI+ ( RABAT - 30%)

Drzwi aluminiowe nowej generacji spełniają wymagania izolacyjności akustycznej i termicznej

Czytaj więcej