OKNA DRUTEX - RABAT 20 % - dotyczy systemów okiennych i tarasowych Iglo ENERGY
Okna, drzwi, bramy, rolety

Oferta

Rolety zewnętrzne


 

Rolety aluminiowe cieszą się od wielu lat dużą popularnością ze względu na prostotę montażu w nowym, jak i istniejącym budownictwie. Planując budowę nowoczesnego, bezpiecznego i energooszczędnego domu możecie Państwo zdecydować się na dodatkowe zamknięcie otworów budynku w postaci rolet.

Proponujemy system rolet zewnętrznych z aluminium, produkowanych w oparciu o materiały renomowanych firm niemieckich. Rolety montowane są z różnych względów : zabezpieczenie przed włamaniem, regulacji naświetlenia, izolacji cieplnej i oszczędności energii, ochrony przed zapyleniem i spojrzeniami osób niepowołanych, a także ze względów estetycznych.
Proponujemy typ rolet i system montażu odpowiedni do warunków budowlanych i architektonicznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kilku typu rolet i rodzajów pancerzy w szerokiej gamie kolorów.

 

Sposoby montażu rolet zewnętrznych:
 

  • standard - roleta montowana do muru (elewacji) budynku. Praktycznie w każdych warunkach można zastosować ten wariant. Należy zwrócić uwagę na doszczelnienie skrzynki - bowiem między murem a kasetą może pojawić się woda.
  • standardowa roleta aluminiowa zamontowana do ramy okiennej. Skrzynka jest widoczna od wewnątrz pomieszczenia - wchodzi w światło szyby. Dobrze izoluje termicznie i akustycznie.
  • nadproże w kształcie litery "L". Ten wariant wymaga uzgodnień z projektantem i wykonawcą. Można zastosować skrzynkę standardową lub "pod tynk". Dobre rozwiązanie w naszych warunkach klimatycznych.
  • kaseta styropianowa-RKS. Tę wersję montażu należy uwzględniać na etapie projektowania budynku, najpóźniej w trakcie stawiania ścian. To typ rolet, gdzie skrzynka wykonana jest z twardego styropianu, osadzona pod nadprożem i wraz z nim zalewana, tworzy część muru. To rozwiązanie daje możliwość zamontowania elementów napędu i pancerzy w dowolnym terminie. Od zewnątrz skrzynkę należy pokryć tynkiem (ewentualnie innym rodzajem elewacji). Z zewnątrz widoczny tylko pancerz (i lub) prowadnice. Pokrywa rewizyjna instalowana od środka.

 

Zagwarantuj sobie jakość, wybierz:

 

 

Masz pytania?

Telefon: 505-006-065
Adres biura: ul. Nocznickiego 23, 41-800 Zabrze
E-mail: biuro@norden24.pl