OKNA DRUTEX - RABAT 20 % - dotyczy systemów okiennych i tarasowych Iglo ENERGY
Okna, drzwi, bramy, rolety

Oferta

Okna Drutex

Okna ALUMINIOWE


Systemy aluminiowe DRUTEX służą do wykonywania mniej lub bardziej wymagających elementów izolacji termicznej i akustycznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.

 

 

MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi.
Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemami okienno-drzwiowymi MB-60 i MB-70.
System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 6 mm do 34 mm w skrzydłach okien oraz od 6 mm do 24 mm w oknach stałych.

 

 

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.
Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 70 mm i 70 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

MB-70HI - to konstrukcja systemu okienno-drzwiowego z przegrodą termiczną jest oparta na sprawdzonych, rozbudowanych i cenionych systemach bazowych MB-70. Izolacyjność termiczna ram tych systemów jest znacznie większa niż izolacyjność ram systemów bazowych. Dla konstrukcji systemu MB-70HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,11 do 2,3 W/m2K.

Okna z aluminium MB-86 SI - Energooszczędny system aluminiowy ma wyższą izolacyjność termiczną i idealnie nadaje się do stosowania w elementach zewnętrznych budynków. 

Zalety: Okna systemu MB-86 SI mogą być stosowane zarówno w budynkach indywidualnych, jak iw elewacjach aluminiowych. Lepsza izolacyjność termiczna systemu MB-86 SI dzięki dodatkowej komorze termopauzy. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu przekładek termicznych. Szeroki wybór kolorów w standardowej palecie pozwala nam zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Kształt profili umożliwia uzyskanie cienkich i wytrzymałych okien i drzwi. Szczelność zapewniona jest dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelek z dwukomponentowego syntetycznego kauczuku EPDM: litego i komórkowego, co zapewnia wieloletnią odporność na starzenie i bardzo dobre zatrzymywanie ciepła. Szeroka gama grubości wypełnień zapewnia możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych szyb.

 

KOLORYSTYKA

 

 

OKUCIA 

Wszystkie rodzaje okien i drzwi DRUTEX S.A. produkowanych na  bazie profili aluminiowych wyposażone są standardowo w okucia  obwiedniowe firmy MACO i zamki firmy KARO.


Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

- okna z funkcją U (uchyłu) - podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie,

- okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową  funkcją okna tego typu jest rozwiernośćw standardzie,

- okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwiewności w standardzie.