OKNA DRUTEX - RABAT 10 % - dotyczy systemów okiennych i tarasowych Iglo ENERGY
Okna, drzwi, bramy, rolety

Oferta

Okna Drutex

Okna ALUMINIOWE


Systemy aluminiowe DRUTEX służą do wykonywania mniej lub bardziej wymagających elementów izolacji termicznej i akustycznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.
 
MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, np.: różnych typów ścianek działowych, okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, drzwi wahadłowych, wiatrołapów, witryn, boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi.
Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemami okienno-drzwiowymi MB-60 i MB-70.
System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 6 mm do 34 mm w skrzydłach okien oraz od 6 mm do 24 mm w oknach stałych.
 
MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.
Profile systemu mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 70 mm (ościeżnica), 79 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 70 mm i 70 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.
 
MB-70HI - to konstrukcja systemu okienno-drzwiowego z przegrodą termiczną jest oparta na sprawdzonych, rozbudowanych i cenionych systemach bazowych MB-70. Izolacyjność termiczna ram tych systemów jest znacznie większa niż izolacyjność ram systemów bazowych. Dla konstrukcji systemu MB-70HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,11 do 2,3 W/m2K.
 

Okna z aluminium MB-86 SI - Energooszczędny system aluminiowy ma wyższą izolacyjność termiczną i idealnie nadaje się do stosowania w elementach zewnętrznych budynków. 

Zalety: Okna systemu MB-86 SI mogą być stosowane zarówno w budynkach indywidualnych, jak iw elewacjach aluminiowych. Lepsza izolacyjność termiczna systemu MB-86 SI dzięki dodatkowej komorze termopauzy. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu przekładek termicznych. Szeroki wybór kolorów w standardowej palecie pozwala nam zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Kształt profili umożliwia uzyskanie cienkich i wytrzymałych okien i drzwi. Szczelność zapewniona jest dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelek z dwukomponentowego syntetycznego kauczuku EPDM: litego i komórkowego, co zapewnia wieloletnią odporność na starzenie i bardzo dobre zatrzymywanie ciepła. Szeroka gama grubości wypełnień zapewnia możliwość stosowania wszystkich typowych i niestandardowych szyb.

 
KOLORYSTYKA
 
 
OKUCIA 

Wszystkie rodzaje okien i drzwi DRUTEX S.A. produkowanych na  bazie profili aluminiowych wyposażone są standardowo w okucia  obwiedniowe firmy MACO i zamki firmy KARO.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

  • Okna z funkcją U (uchyłu) - podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie.
  • Okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową  funkcją okna tego typu jest rozwiernośćw standardzie.
  • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwiewności w standardzie
 
 
 
 

W celu zrobienia wyceny można zamówić bezpłatny pomiar.
Możliwość montażu na terenie Zabrza, Rudy Śląskiej, Gliwic, Katowic i miastach ościennych.
Montaż w dalszej odległości po omówieniu szczegółów telefonicznie: 505-006-065

Zagwarantuj sobie jakość, wybierz

 

 

 

 

 

Planujesz wstawienie lub wymianę stolarki otworowej?

Sprawdź resztę naszej oferty, wejdź na naszą stronę.

 

Bądź na bieżąco!

Aktualności

 

Masz pytania?

Telefon: 505-006-065
Adres biura: ul. Nocznickiego 23, 41-800 Zabrze
E-mail: biuro@norden24.pl

 

Aktualności


Promocja drzwi PORTA

Promocja drzwi PORTA

Do swojego najnowszego projektu wybierasz produkty PORTA? Potrzebujesz informacji technicznych, odpowiedzi na nurtujące pytania lub wzorników?

Czytaj więcej
Dotacje dla wspólnot mieszkaniowych

Dotacje dla wspólnot mieszkaniowych

Na IV kwartał br. zapowiedziana została zmiana w programie Ciepłe Mieszkanie. Podniesione zostaną kwoty dotacji, progi dochodowe, ale najważniejsza zmiana to ta, że z dotacji będą mogły wreszcie skorzystać małe wspólnoty mieszkaniowe, np. właściciele mieszkań w kamienicach i małych blokach.

Czytaj więcej
NORDEN 24 ***** autoryzowaną grupą montażową drzwi PORTA

NORDEN 24 ***** autoryzowaną grupą montażową drzwi PORTA

PORTA stworzyła pierwsze w Polsce centrum szkoleniowo-autoryzacyjne dla monterów. To gwarancja profesjonalnie realizowanych usług.

Czytaj więcej