OKNA DRUTEX - RABAT 20 % - dotyczy systemów okiennych i tarasowych Iglo ENERGY
Okna, drzwi, bramy, rolety

Oferta

Okna Drutex

Nawiewniki okienne


Nawiewniki okienne to inteligentna wentylacja okienna i zdrowy klimat wewnętrzny, gwarantujący komfort oraz bezpieczeństwo przy zachowaniu oszczędności energii.

 

 

Firma AERECO od 1999 roku prowadzi w Polsce profesjonalną obsługę klientów w ośmiu biurach regionalnych udzielając porad technicznych na każdym etapie inwestycji: projektowania, instalacji, rozruchu, eksploatacji. Oferowane przez AERECO urządzenia i systemy zabezpieczają potrzeby skutecznej i efektywnej energetycznie wentylacji zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach w Polsce. 

 

 

 

Proste i skuteczne rozwiązanie

Najbardziej popularny ze wszystkich nawiewników higrosterowanych. Dostępny jest w 4 różnych kolorach. Estetyczna budowa i niezawodność działania sprawiły, że nawiewnik EMM stał się najpopularniejszym produktem AERECO. Wraz z okapem akustycznym zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 38 dB.

Dostosowany do potrzeb

Nawiewnik EMM może pracować w dwóch położeniach w zależności od przykręcenia podstawki. Strumień powietrza jest skierowany pionowo lub ukośnie. Ustawienie zależy od odległości nawiewnika do węgarka (zbyt mała odległość tłumi swobodny przepływ powietrza przez nawiewnik),

Opcja ręcznego przymknięcia nawiewnika

Nawiewniki EMM standardowo wyposażone są w ręczną blokadę przepływu powietrza. Nawiewniki przymknięte umożliwiają doprowadzenie minimalnej ilości powietrza. Z opcji tej zaleca się korzystać wyłącznie przy niesprzyjających warunkach klimatycznych.

Higrosterowany: zmiana przepływu uzależniona jest od wilgotności względnej wewnątrz pomieszczeń.

Izolacyjność akustyczna: Dn, e, w = 38 dB z okapem akustycznym.

Kierowanie strumienia powietrza: w zależności od ustawienia strumień pionowy lub ukośny.

Proste utrzymanie: użytkownik nie reguluje przepływu. Okresowo należy oczyścić obudowę nawiewnika.

 

Nawiewniki ciśnieniowe AMO 103 – wielkość przepływu zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Wraz ze wzrostem różnicy ciśnienia zwiększa się napływ powietrza. Posiadają ograniczenie – blokadę w nawiewniku, która przy określonej wydajności maksymalnej nie pozwoli na zwiększenie przepływu, np. w przypadku silnego podmuchu wiatru. 

 

 

 

Przy ustawieniu przysłony w pozycji otwartej A , ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Przepływ powietrza osiąga do 30 m3/h przy podciśnieniu 10Pa. Po przekroczeniu wartości maksymalnej skrzydełka umieszczone wewnątrz nawiewnika odchylają się ograniczając ilość dostarczanego powietrza. Natomiast po ustawieniu przysłony w pozycji zamkniętej B , nawiewnik dostarcza minimalną ilość powietrza. Przedstawiony obok wykres prezentuje charakterystykę przepływu powietrza dla nawiewnika z usuniętymi wszystkimi ściankami znajdującymi się w tylnej części obudowy urządzenia. Powietrze zewnętrzne przepływając przez nawiewnik kierowane jest do góry, ponad strefę przebywania ludzi, co zapobiega nieprzyjemnemu zjawisku przeciągu i uczuciu dyskomfortu użytkowników. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony graniczając przepływ powietrza do minimum.